Class 9 Geography(Elective) Question Answer| নৱম শ্ৰেণীৰ ভূগােল পাঠ্যক্ৰমৰ প্ৰশ্নোত্তৰ-2024

Class 9 Geography(Elective) Question Answer| নৱম শ্ৰেণীৰ ভূগােল পাঠ্যক্ৰমৰ প্ৰশ্নোত্তৰ (SEBA) ,পৰীক্ষাত উৎকৃষ্ট হ’বলৈ যথেষ্ট মূল্যৱান হ’ব পাৰে। অসমীয়া সমাধানত ASSAM BOARD শ্ৰেণী 9 ভূগোল (বৈকল্পিক) আপোনাক সকলো অধ্যায়ৰ বিষয়ে ভালজ্ঞান প্ৰদান কৰে। আপুনি মৌলিক আৰু উন্নত দুয়োটা স্তৰৰ প্ৰশ্নৰ সমাধান পাব পাৰে। আপোনাৰ ব’ৰ্ড পৰীক্ষাত উৎকৃষ্ট হোৱাৰ এটা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায় হ’ল অনুশীলন কৰা।

Class 9 Geography(Elective) Question Answer| নৱম শ্ৰেণীৰ ভূগােল পাঠ্যক্ৰমৰ প্ৰশ্নোত্তৰ
শ্ৰেণী 9 ভূগোল

শ্ৰেণী 9 ভূগোল সমাধান

প্ৰদান কৰা শ্ৰেণী 9 সমাধানবোৰ শেহতীয়া CBSE পাঠ্যক্ৰম অনুসৰি আৰু অসম বোৰ্ডৰ অসমীয়া পাঠ্যপুথিৰ সকলো প্ৰশ্ন সামৰি লোৱা হৈছে। ইয়াত প্ৰদান কৰা বিতং সমাধানবোৰ প্ৰাপ্ত কৰক আৰু বিষয়টোৰ ওপৰত ভাল গ্ৰিপ প্ৰাপ্ত কৰক। পৃষ্ঠা বিন্যাসত অসমীয়া শ্ৰেণী 9 ভূগোল (বৈকল্পিক) সমাধানত প্ৰৱেশ কৰক। আপোনাৰ অনুশীলনৰ সময়ত সেইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক আৰু পৰীক্ষাত ভাল নম্বৰ দিয়ক।

SEBA CLASS 9 QUESTION ANSWER (Ass. MEDIUM)

SUBJECTSLink
EnglishClick Here
অসমীয়াClick Here
বাংলাClick Here
বিজ্ঞানClick Here
সমাজ বিজ্ঞানClick Here
हिंदी ( Elective )Click Here
ভূগোল (Elective)Click Here
বুৰঞ্জী (Elective)Click Here

Class IX Geography Elective Book Solutions

Class 9 Geography(Elective) Question Answer| নৱম শ্ৰেণীৰ ভূগােল পাঠ্যক্ৰমৰ প্ৰশ্নোত্তৰ gives you an in-depth understanding of all the concepts. Go through the SCERT Solutions for Class 9 Geography Elective Solutions in Assamese to be familiar with different kinds of questions. Boost your exam preparation with the study materials provided here.

নৱম শ্ৰেণীৰ ভূগোল সমাধান

Sl. No.সূচী-পত্ৰ
Chapter 1বতৰ আৰু জলবায়ু
Chapter 2পৃথিৱীৰ মানুহ
Chapter 3জনসংখ্যা বৃদ্ধি আৰু বিতৰণ
Chapter 4জনবসতি
Chapter 5সম্পদৰ ধাৰণা আৰু শ্রেণীবিভাগ
Chapter 6অর্থনৈতিক কার্য বা বৃত্তি
Chapter 7কৃষি
Chapter 8উদ্যোগ

এই পৰ্যায়ত শিক্ষাৰ্থীসকলে নিজৰ লগত লৈ আহে বিশ্বদৃষ্টিভংগী, জ্ঞান আৰু জ্ঞানমূলক কৌশলৰ এক সমৃদ্ধ সম্পদ। শিক্ষকসকলে তেওঁলোকে পঢ়া কথাখিনিৰ ওপৰত শিক্ষিত অনুমান কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিব লাগে আৰু প্ৰথম অৱস্থাত পাঠ্যৰ ভাষাৰ অৰ্থ বুজিবলৈ সহায় কৰিব লাগে আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত স্বায়ত্তশাসিত পাঠক হ’ব লাগে। প্ৰতিটো ইউনিটৰ পিছৰ টোকাসমূহে শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলক বিশেষ টুকুৰাটোৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ কৌশলৰ সৈতে সহায় কৰে।

ইয়াত আপুনি শিৰোনামৰ পৰা দেখিব পাৰে যে অসমীয়াৰ সকলো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ অধ্যায় অনুসৰি প্ৰদান কৰা হয়। আৰু ইয়াত আপুনি সহজে অধ্যয়ন আৰু শিকিব পাৰে। উত্তৰবোৰ মৌলিক আৰু মানক উপায়েৰে প্ৰদান কৰা হয়।

Leave a Reply